Hakkımızda

İSTANBUL ŞEHİT ANALARI DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

         Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa Kemal isimli bir sulh aşığının, bir Türklük ve insanlık sevdalısı dahinin öncülüğünde, tertemiz şehit kanlarıyla beslenmiş bu aziz vatan toprağında filizlenip yücelmiştir.
         Cumhuriyetle birlikle "yüksek karakterli" Türk milleti yüzünü ışıklı ufkuna döndürmüştür.
         Türk milleti kurduğu Cumhuriyet sayesinde ulus olma sevincini tatmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milletine karşı duyduğu sonsuz sevgiyi ifade eden sözlerinin desteğiyle kendine olan güvenine kavuşmuştur. Bu güvenle beraber yeteneklerini kullanma imkanına da erişmiştir.
        Türkiye Cumhuriyeti Türk halkına; kişiliğine, onuruna sahip çıkabilme, ilerleyen çağı bütün imkanlarıyla yaşayabilme yolunu açmış ve tarzını seçme özgürlüğünü tanımıştır.
        Cumhuriyetimizin bize getirdiği bu değerli fırsatları doğru anladığımızda ve doğru kullandığımızda; topraklarımızda gözü olanların cesaretleri canlanamaz.
         Öz kültürümüzle gayet rahat uyum sağlayan, temelleri sağlam, hedefleri aydınlık Cumhuriyetimizin esaslarını hırpalamadan, suni yakıştırmalar yaratılmadan, onun değerini bilerek yaşayabilmemiz; varlığımızın yücelerek sonsuza kadar devamı demektir.


Ne mutlu Cumhuriyetimizle elde ettiklerimizi iyi anlayarak bu değerleri özenle koruyanlara... Ne mutlu Türküm diyene, Türk'e durmak yaraşmaz. Türk önde, Türk ileri…

İstanbul Şehit Anaları Dayanışma ve Yardımlaşma Demeği Başkanı Pakize Alp AKBABA